سیستم های اعلان حریق مراکز صنعتی و شهرکها

دسته‌بندی نشده
Spread the love

امروزه از سیستم ها ی اعلام حریق به طور گسترده در مراکز صنعتی استفاده می شود تا خسارتهای ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود. برای تشخیص حریق از اثرات سه گانه آن یعنی دود و حرارت و شعله استفاده می شود. به طور کلی سیستم های اعلام حریق در دو نوع آنالوگ و آدرس پذیر (Addressable) ساخته شده اند. شرکت سراب خانه آتش با توجه به اهمیت بالای این سیستم و خسارات ناشی از آن طراحی خود را بر اساس استانداردهای روز دنیا مانند استانداردهای NFPA , EN54,LPCB , UL, DIN انجام داده و کارفرما را در زمینه نگهداری و تعمیر آموزش خواهد داد .

 

سیستم ها از تجهیزاتی به نام آشکارساز(Detector) استفاده می شود که در مکان های مختلف مانند آشپزخانه، اتاق های بازرگانی، هتل ها و …. به صورت سقفی یا پایه های دیواری نصب می گردد و وظیفه شان تشخیص حریق و اعلان آن به مراکز کنترل نامبرده می باشد.که در 5 نوع زیر ساخته می شوند:

1- دتکتور دودی( Smoke detector ) : نوری (photo electric ) یونیزاسیون ionization) )

2- دتکتور حرارتی ( heat detector) : الف) Fixed tem ( مبنا با درجه ثابت) ب) Rata of rice ( مبنا بر اساس افزایش ناگهانی)

3- دتکتور شعله (flame detector)

4- دتکتور مونوکسید کربن (Monoxid carbon detector )

5- دتکتور ترکیبی ( دود و حرارت) ( Multi- sensor alarm )

بعد از تشخیص حریق و اعلام به مرکز کنترل پنل توسط خروجی های رله می توان دستور اطفاء حریق، تماس تلفنی، هشداردهنده های عمومی یا آژیرها و……. را فعال نمود.

 

[pr_animatebox images=”1057″ title=”جهت مشاوره و استعلام قیمت با تماس بگیرید” descript=”07632242656″ title_f_size=”18″ descr_f_size=”14″ notification=””]